Str. Mihail Kogalniceanu nr. 39

Scoala gimnaziala Colonel Constantin Langa

Informații înscriere clasa pregătitoare

04 Aprilie 2023

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „COLONEL CONSTANTIN LANGA” MIROSLAVA are în planul de școlarizare pentru anul școlar 2023-2024 un număr de 7 (șapte) clase pregătitoare cu 175 de locuri.

Cursurile se vor desfășura în spații moderne, dotate cu pupitre individuale, laptop, videoproiector, televizor etc. Imagini din sălile de clasă găsiți pe pagina de Facebook:

Circumscripția Școlii Gimnaziale „Colonel C. Langa” Miroslava: Miroslava, Valea Adâncă, Balciu și Valea Ursului.

Înscrierile se fac în perioada 03-18.05.2023 la secretariatul școlii din Miroslava, strada Mihail Kogălniceanu nr. 39, după următorul program:

• Luni – Joi: 11-14
  • Vineri: 10-13

Acte necesare:

1. Cerere tip;
  2. Certificat de naștere copil, în copie și în original;
  3. Actele de identitate ale părinților sau ale tutorelui legal, în copie și în original;
  4. Părinții divorțați depun la înscriere hotărârea judecătorească, în copie;
  5. În cazul în care cererea se completează pentru un copil care împlinește vârsta de 6 ani în perioada 1 septembrie – 31 decembrie inclusiv sau copilul nu a frecventat grupa mare sau este venit din străinătate, alături de documentele menționate, părintele transmite și o copie a recomandării de înscriere în clasa pregătitoare.

Detalii – tel: 0232/295730;        e-mail: scoalamiroslava@yahoo.com